ابزاری برای سازماندهی افکار و افزایش تمرکز

Mindly-tapptitude-roof-party

بسم الله

Mindly

هرکسی ممکنه تو طول زندگی به بن‌بست های ذهنی برخورد کنه، میگم بن‌بست چون کلمه ی دیگه ای برای وصف این حالت پیدا نکردم.حالتی که از تعدد افکار مختلف، مغزت متوقف میشه و دیگه نمی تونی کاری رو پیش ببری یا به چیزی فکر کنی. چون افکار یا ایده های مختلفی به ذهنت هجوم آوردن که به ظاهر هیچ کدوم از اون یکی کم ارزش‌تر نیست و تو مجبوری موازی به اونها فکر کنی،
در ادامه این فرایند (یعنی موازی فکر کردن) مغز بازدهی خودش رو از دست میده.
فکر می‌کنم ترسِ از دست دادن یکی از اون افکار یا ایده ها باعث میشه که دونه دونه اونها رو تحلیل و حل نکنی، چون ممکنه این وسط یکی از اونها رو از دست بدی.
« شاید این جملات فقط برای خودم مفهوم داره و قابل درکه به جهت قرارداشتن تو موقعیت های مختلف اینشکلی »

بلاخره زمانی میرسه که مجبور میشی یه راهی برای خارج شدن از این بن‌بست، هنگ یا توقف مغزی پیدا کنی.
نوشتن،
نوشتن تک تک موضوعات مطرح تو مغز می‌تونست تا حدودی گره از این ماجرا باز کنه،
«فقط موضوع»
نوشتن سریع فقط موضوعات شناور تو ذهن باعت میشد ترس از دست دادن اطلاعات تو مغزم از بین بره و بتونم مجزا روی هر کدوم از موضوع هایی که یادداشت کردم فکر کنم و به نتیجه برسم.
مدتی تو note گوشی مینوشتم و بعد به فکر نوشتن یه برنامه برای این قصه افتادم، اما بعید میدونستم کسی قبل از من به این چالش بر نخورده باشه.
تو گوگل پلی شروع به جستجو کردم و بعد از بررسی و تست کلی برنامه رسیدم به «Mindly»
اپلیکیشنی که از چند سال پیش به رفیق دوران بن‌بست من تبدیل شد. رفیقی که بعد از رسیدن به پیک فکری، ذهنمو روش خالی کردم و فکرآی بی‌نتیجه رو لا به لای دایره هاش دفن می کردم.
احساس سبکیِ بعد از هربار باز و بسته کردن اون، باعث شد که تا امروز همراه من باشه.

علاوه بر این میتونید از این ابزار برای یادداشت کردن ایده هاتون بهره ببرید یا فکر های مرتبط به همِ تو ذهنتون رو به اون منتقل کنید و خیال خودتون رو از بابت فراموش نشدن اونها راحت کنید.

 

امیدوارم به کارِتون بیاد.

#یا_علی